عسل قاشقی چوپر بهترین جایگزین برای استفاده از قاشق های فلزی
چوپر

عسل خالص حاوی اسیدهای حداقلی است که می‌تواند با ترکیب فلز واکنش نشان دهد. همچنین آنزیم‌های زنده موجود در عسل فعال هستند و ممکن است در نتیجه واکنش به فلز، از فعالیت بیفتند. متخصصان پیشنهاد می‌کنند به جای استفاده از این نوع قاشق، از انواع بی‌اثر آن همچون پلاستیکی و چینی استفاده کنید تا از فواید عسل به بیشترین میزان بهره ببرید. استفاده از قاشق فلزی افزون بر عسل، با چای هم مناسب نیست.
تجربه نشان داده نوع سرامیکی قاشق‌ها بهتر است؛ چه برای چای و چه برای چشیدن مواد دیگر. گرچه مهم‌ترین عامل در طعم چای آبی است که در تهیه آن استفاده می شود؛ اما استفاده از قاشق فلزی به آن طعم آهن می‌دهد. افزون بر این از آن‌جا که این نوع قاشق رسانای دماست، سریع‌تر تبادل هوایی خارج به داخل لیوان را انجام می‌دهد و چای زودتر سرد می‌شود. به علاوه قاشق فلزی نسبت به نوع سرامیکی‌ حجم کمتری مایع هم در خود جای می‌دهد و داغی مایع را انتقال داده و لب و دهان را می‌سوزاند. فلز واژه‌ای عام است و بسیاری از فلزات با نمک، اسید و یا دیگر ترکیبات معمول موادغذایی واکنش نشان می‌دهند و ممکن است طعم و بوی آهن ایجاد کنند و در مواردی هم در ترکیب با قلع یا سرب سمی می‌شوند اما در سرو امروزی غذاها به ندرت این پیشامد را می بینیم.
به تجربه باید گفت از قاشق مسی، نقره، قلع وآلومینیوم که رایج‌ترین فلز مصرفی است در تهیه و سرو غذاهای اسیدی و حاوی نمک و یا مایعات اجتناب کنید. واکنش این‌ها در پخت و پزهای مختلف، غیرقابل پیش‌بینی است. اگر واقعا مجبور به استفاده از این گونه فلزات هستید، از نوع فولاد ضد زنگ استفاده کنید. فولاد ضد زنگ رایج‌ترین، بادوام‌ترین و غیرواکنشی‌ترین فلزی است که اکثر مردم برای پخت و پز و سرو غذا استفاده می‌کنند.