خواص عسل برای کنترل اسهال

چوپر

در یک آزمایش، پزشکان بخش بیماری کودکان دوربان آفریقای جنوبی، گروهی جوان داوطلب را که در اثر ناراحتی و اختلال گاسترو و اینتری تیس حاد ( یعنی التهاب غشاء مخاطی معده و روده کوچک حاد) مبتلا به اسهال بودند به دو دسته تقسیم کردند و به یک دسته از آن ها مایعی که با شکر شیرین شده بود خوراندند و به دسته دیگر مایعی که با عسـل شیرین شده بود. مشاهده شد دسته ای که از مایع عسلی استفاده کرده بودند، چهل درصد سریع تر بهبود یافتند. از این آزمایش نتیجه گرفتند که خاصیت ضد باکتری بودن این ماده در بستر روده ی کوچک به کنترل اسهال کمک کرده است

نظریه پزشکان در خصوص تاثیر عسل بر روی باکتری های بیماری زا

پزشکان در مورد علت آن که عسل باکتری های بیماری زا را ناتوان می کند، هم رای نیستند. عده ای معتقدند که وجود قند در این ماده طبق خاصیت اوسموز رطوبت را از داخل و از طریق غشاء سلولی خارج می کند و موجب مرگ باکتری می شود. ولی ظاهرا این تمام مسئله نیست.
زیرا در یک آزمایش دیگر در مورد بررسی خاصیت ضد میکروبی عسل، قند موجود در عسل گرفته شد و آزمایش با باقیمانده، یعنی با عسل بدون قندی که از طریق تقطیر عسل به دست آمده بود، انجام گرفت و دیده شد که همچنان تعداد زیادی از میکروب ها در حد اثر آنتی بیوتیک استرپتومایسین از بین رفته اند و به علاوه آن طور که میکروب در برابر استرپتومایسین مقاوم می شود در برابر عسل این تحول رخ نمی دهد.

چوپر