مزایایی که ترکیب سرکه سیب و عسل برای سلامتی دارد
چوپر

مزایای سلامت سرکه سیب.
سرکه سیب از سیب‌های خرد شده و سپس تقطیر و تخمیر شده تهیه می‌شود. حاصل این مراحل مایعی است که اسید استیک زیادی دارد. ژورنال پلاس وان (PlosOne) گزارش داد که اسید استیک یک عامل ضد باکتری طبیعی است که می‌تواند بسیاری از گونه‌های مضر باکتری‌ را از بین ببرد. این تاثیر می‌تواند به جلوگیری از عفونت‌های پوستی، از بین بردن رادیکال‌های آزاد در پوست و سرعت بخشیدن به فرآیند بهبود زخم کمک کند. طبق تحقیقات منتشر شده در ژورنال Advanced Wound Care، اسید استیک ضدعفونی‌کننده نیز است و می‌تواند به درمان عفونت‌های مزمن کمک کند.

مزایای عسل خام برای سلامتی.
عسل خام و فرآوری نشده یکی از طبیعی‌ترین مواد خوراکی موجود است. عسل یک درمان خانگی شناخته‌شده است و به مدت قرن‌ها برای درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌است. به عنوان مثال، مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی گزارش داد که عسل شامل ترکیبات فنلی است که آنتی‌اکسیدان‌هایی قوی هستند. معروف است که این ترکیبات برای ارتقای سلامتی و پیشگیری از بیماری‌های مختلف مفید هستند. عسل خام دارای خواص ضد التهابی است که به درمان بیماری‌های مختلف التهابی و پیشگیری از آنها کمک می‌کند. دانشگاه وایکاتو پژوهشی را در مورد فواید درمانی عسل منتشر کرد. محققان دریافتند که ترکیبات مختلف موجود در عسل (به ویژه عسل مانوکا) به کاهش التهاب کمک می‌کند و می‌تواند به اندازه‌ی بسیاری از داروهای ضد التهابی موثر باشد.

هنگامی که عسل خام و سرکه همراه با یکدیگر استفاده می‌شوند، دارای توانایی‌های شگفت‌انگیزی برای جلوگیری از عفونت‌ها و درمان بیماری‌های مختلف می‌شوند. بنابراین، استفاده از ترکیب سرکه سیب و عسل به طور مرتب می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند.

چوپر