راهنمای خرید عسل اصل
چوپر

راهنمای خرید عسل:
  به‌طورکلی بهتر است عسل را از زنبوردار یا مراکز تولید عسل محلی خریداری کنید. عسل را با شانه آن بخرید. در این صورت مطمئن خواهید بود که این عسل اصل است و هیچ عملیات فرآوری روی آن انجام نشده است. اما اگر مجبورید عسل را از سوپرمارکت تهیه کنید به نکات زیر توجه کنید:

برچسب ظرف را بخوانید.
برچسب ظرف را بخوانید، اما به آن اعتماد نکنید. عسل خالص فقط یک ماده در آن وجود دارد و نام آن عسل است. اگر ترکیبات یا مواد افزودنی دارد احتمالا روی آن نوشته شده است. هرچند به آن اعتمادی نیست.

قیمت را مقایسه کنید.
روند تهیه عسل حاصل کار هزاران زنبورعسل برای برداشت شهد گل است. بنابراین اگر عسلی که می‌خرید نسبت به بقیه قیمت نامعقولی دارد و زیادی ارزان است، اصل نیست.

عسل پاستوریزه ارزش غذایی ندارد.
اگر این برچسب را بر روی شیشه های عسل دیدید بهتر است که بدانید،ارزش غذایی ندارد یک مطالعه نشان داده است ۷۵ درصد عسل‌هایی که در سوپرمارکت و بازار وجود دارد گرده زنبورعسل را ندارد. گرده زنبورعسل یکی از مواد مغذی طبیعی و سرشار از پروتئین است. این ماده در طب چینی برای بهبود تغذیه، نشاط و طول عمر شناخته‌شده است. در عسل تصفیه‌شده یا پاستوریزه، گرده زنبور عسل را برمی‌دارند.بنابراین بسیاری از فواید عسل از بین می‌رود.

درباره اعتبار برند تحقیق کنید.
بسیاری از شرکت‌ها به عسل شربت ذرت با فروکتوز بالا را اضافه می‌کنند که از ذرت اصلاح‌شده ژنتیکی به دست می‌آید. شربت ذرت با چاقی، دیابت و فشار خون بالا و نیز آسیب کبدی در ارتباط است و سبب تنگ‌شدن رگ‌های خونی می‌شود. بنابراین از معتبر بودن برند اطمینان حاصل کنید.

عسل چینی نخرید.
بهتر است عسل محصول چین را خریداری نکنید. تاکنون گزارش‌های زیادی مبنی بر آلودگی عسل تولید چین که از طریق هند و مالزی به جهان صادر می‌شود ارائه شده است. در سال ۲۰۰۳ گزارشی از عسل‌های تولید چین تهیه شده بود که نشان می‌داد آلوده به کلرامفنیکول (که در قطره‌های چشمی استفاده می‌شود) بوده‌اند. علاوه‌برآن عسل چینی به احتمال بسیار قوی شامل سرب و آنتی‌بیوتیک است. چینی‌ها برای کشتن باکتری‌ها در کندو آنتی‌بیوتیک قرار می‌دهند.

برچسب عسل ارگانیک بی‌معنی است.
هیچ عسلی ارگانیک نیست. بنابراین با این کلمه گول نخورید. دلیلش این است که هر زنبور برای تولید یک قوطی عسل خالص، باید حداقل از یک میلیون گل شهد جمع‌آوری کند. بنابراین زنبورها معمولا کیلومترها دورتر از کندو پرواز می‌کنند و بعید است در پروازهایشان به گلها و گیاهانی برخورد نکرده باشند که در آنها از سموم دفع آفات استفاده شده است. بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین کند که عسل ارگانیک است یا نه. در صورتی عسل را می‌توان واقعا ارگانیک دانست که کندو تقریبا در مرکز زمینی قرار گرفته باشد که به مساحت ۴۰ کیلومترمربع اطراف آن، همه گیاهان ارگانیک باشند که این واقعا زیاد است.