خواص عسل برای زنان
چوپر

عفونت رحم چیست و چه کسانی دچار عفونت رحم می شوند؟
عفونت واژینال به عنوان یکی از رایج ترین عفونت های قارچی در زنان در سن باروری شناخته می شود و به عنوان یک مشکل مهم بهداشت عمومی در نظر گرفته می شود.
در سالهای اخیر، به دلیل مقاومت در برابر داروهای رایج ضد قارچ، استفاده از داروهای سنتی ضد قارچ و گیاهان دارویی افزایش یافته است. خانم هایی که در هنگام زایمان سزارین شده اند معمولا رحم آنها دچار التهاب می شود و لایه های رحم دچار عفونت می شود و همچنین باعث به وجود آمدن قارچ و بیماری های دیگر نیز می شود.
اما زنانی که فرزند خودشان را به صورت طبیعی به دنیا آورده اند کمتر دچار این عفونت و قارچ می شوند و خانم هایی که دچار کم خونی هستند به دلیل اینکه بدن آنها مقاومت خوبی ندارد دچار این بیماری ها می شوند. نتایج آزمایشگاهی و بالینی عسل نشان داده است که وجود مشتقات گیاهی مانند فلاونوئیدها در عسل و تحریک سیستم ایمنی بدن با تحریک سیتوژنز از طریق فعال سازی نوتروفیل ها و لنفوسیت های T و B منجر به افزایش خواص آنتی بیوتیکی عسل می شود.

خواص درمانی عسل برای خانم ها

مسکن دوران قاعدگی .
مصرف مرتب روزانه عسل در دوران قاعدگی برای خانم هایی که درد شدید دارند به عنوان یک مسکن عمل می کند و می تواند درد شکم را تا حد زیادی کاهش دهد .
عسل درمان کننده عفونت قارچی در زنان.
برای درمان عفونت واژن بسیاری از خانم ها از عسل استفاده می کنند عسل چون عفونت را کاهش داده و مانع رشد میکروب ها و قارچ ها در سیستم گوارش انسان می شوند پس باعث شده که زنان زیادی به آن روی آورند و از عسل و دارچین برای درمان عفونت های قارچی استفاده کرده اند.
عسل در درمان عفونت رحم.
برای درمان عفونت رحم شما می توانید عسل خام را تهیه کرده و روی موضع را با عسل خام بپوشانید و بگذارید مدت ۲۵ دقیقه بماند بعد از مدت تعیین شده آن را با آب ولرم بشورید و این عمل را تا وقتی که عفونت برطرف شود ادامه دهید.
عسل در درمان عفونت مجاری ادراری.
مصرف روزانه دو یا سه لیوان شربت عسل برای زنا زنان می توانند عفونت مجاری ادراری را رفع کند و همچنین شستشو روزی دو بار مجرای ادرار را باشربت عسل عفونت را برطرف می کند.
ترکیب عسل و تخم شاهی برای افزایش میل جنسی خانم ها.
زنانی که احساس می کنند میل جنسی آن ها فروکش کرده می توانند تخم شاهی آسیاب شده را با عسل روزی دو قاشق مصرف کنند تا باعث تقویت میل جنسیشان شود.
خواص درمانی عسل و آب هویج در درمان لکه بینی.
برای درمان لکه بینی های زنانه و همچنین خونریزی های بیش از حد زنان می توانند هر روز میتوانند دو تا سه لیوان آب هویج و عسل را ترکیب کرده و میل نمایند.
ترکیب عسل و رازیانه برای درمان تنبلی تخمدان .
عسل و رازیانه برای خانم ها خواص دارند. مصرف عسل برای خانم ها قاعده‌آور است و درمان مفیدی برای تنبلی تخمدان و تسکین دردهای قاعدگی است. همچنین عسل و رازیانه باعث افزایش میل جنسی زنان می‌شود. عسل و رازیانه مقادیر زیاد اسید فولیک دارند به همین جهت از ناهنجاری ‌های جنینی پیشگیری می کنند و به بهبود خلق و خوی زنان کمک می‌کند. خواص دیگر عسل و رازیانه برای زنان، کمک می کند که زایمان آسان داشته باشند. و همچنین مصرف عسل برای خانم ها در دوران شیردهی به افزایش شیر مادران کمک می کند.

چوپر

چوپر

نکاتی که قبل از مصرف عسل برای زنان باید در نظر داشته باشید

• برای حفظ آنزیم های سالم و مفید عسل نباید آن با آب داغ و یا نوشیدنی ها مخلوط کنید، می‌توان آن را با آب ولرم مخلوط کرد.
• مواد معدنی موجود در عسل خواص ویتامین ها را خنثی می‌کند. به همین دلیل نباید عسل را به غذاهای غنی از ویتامین های C و D مصرف کنید.
• مصرف عسل با نخود باعث سوء هاضمه می شود پس از خوردن نخود و عسل باهم خودداری کنید.