درمان آنفولانزا با عسل
چوپر

تاثیر عسل در درمان انفولانزا عسل :
مواد آنتی میکروبیال دارد که می تواند به مقابله با باکتری ها و ویروس ها شود. در یک مطالعه به این نتیجه رسیدند که عسل تاثیری مستقیم در کاهش سرفه های ناشی از سرماخوردگی در بچه های بالای یک سال دارد. نوزادان زیر یک سال نباید عسل مصرف کنند زیرا این ماده غذایی می تواند خطر مسمومیت شدید غذایی را بالا ببرد.
آیا محلول عسل و لیمو به درمان انفولانزا کمک می کند؟
افراد مبتلا به سرماخوردگی می توانند با اضافه کردن مقداری عسل به آب داغ به بهبود سرفه ها و نرم شدن گلو کمک کنند. اضافه کردن مقداری لیمو ترش می تواند طعم بهتری ایجاد کند و ویتامین سی دارد که به مقابله با سرماخوردگی و انفولانزا کمک می کند. در حالی که عسل خواص زیادی دارد و به بهبود سرماخوردگی و علائم آنفولانزا کمک می کند، هیچ شاهدی مبنی بر تاثیر دارچین بر درمان انفولانزا نیست.

درمان آنفولانزا با عسل

خواص عسل:
عسل خواص زیادی دارد و فردی که مریض است می تواند از آن استفاده کند. یک چای داغ به همراه کمی عسل می تواند به بهبود گلو درد و به اصطلاح نرم شدن گلو کمک کند و حتی از سرفه هایی که باعث آسیب به گلو می شوند بکاهد. در یک مطالعه که در کودکان مبتلا به عفونت های تنفسی انجام گرفت به این نتیجه رسیدند که کودکانی که سی دقیقه قبل از به خواب رفتن عسل مصرف کردند نسبت به کودکان دیگر خواب بهتری داشتند.
مصرف عسل به جای شربت سینه بسیار ایمن تر است و خطری برای کودکان ندارد. همان طور که می دانید شربت سینه و داروهای شیمیایی عوارض جانبی خود را دارند. ولی به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان به نوزادان زیر یک سال عسل داده نشود زیرا می تواند مرگ بار باشد.

چوپر