عسل و دارچین
چوپر

عسل طبیعی یک ماده غذایی است که توسط زنبور عسل تولید می شود و خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد که نه تنها به عنوان یک منبع دارویی مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه در پخت و پز و یا به عنوان یکی از شیرین کننده ها در نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. دارچین هم در گروه ادویه های با ارزش قرار دارد که از پوست درخت دارچین به دست می آید که به صورت پودر، عصاره و چوب در دسترس همگان قرار می گیرد. با توجه به ویژگی ها و فواید هر یک از این دو ماده، ترکیب عسل و دارچین با استقبال بی نظیری روبرو شده است و یکی از محصولات پرفروش است. این روزها گیاهان طبیعی یکی از موثرترین داروها برای درمان بیماری ها به شمار می آیند، از فواید گیاهان طبیعی عدم عوارض آنها برای بدن است و تمامی افراد، مرد و زن بدون هیچ محدودیت سنی می توانند از این گیاهان دارویی بهره مند شوند.

ترکیب عسل و دارچین

دارچین وعسل هر یک از خواص و فواید بی نظیری برخوردار هستند. بی شک زمانیکه عسل و دارچین به تنهایی خواص و فواید زیادی برای بدن دارد، ترکیب دارچین و عسل می تواند تاثیری شگفت انگیز برای بدن داشته باشد. از فواید دارچین و عسل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترکیب دارچین و عسل باعث کاهش بیماری های قلبی – عروقی می شود و برای افرادیکه که از بیماری های قلبی رنج می برند یک محصول فوق العاده است. ترکیب دارچین وعسل کلسترول بد خون را کاهش داده و مانع از التهاب بدن می شود. زمانیکه فشار خون کنترل شود و کلسترول کاهش یابد فرد در سلامت کامل خواهد بود و دچار بیماری قلبی نمی شود. لازم است بدانید: عسل و دارچین غنی از آنتی اکسیدان هستند که سلامت قلب را تضمین می کند، چرا که آنتی اکسیدان، باعث بهبود جریان خون شده و از حمله قلبی جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد مصرف مداوم دارچین برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند بسیار مفید است و سطح قند خون ناشتا در افرادیکه که دیابت دارند را به طور چشمگیری کاهش می دهد. در واقع دارچین باعث حساسیت سلول ها نسبت به هورمون انسولین می شود و باعث انتقال راحت تر قند از خون به سلول ها می شود. عسل نیز به دلیل اینکه از ترکیبات طبیعی تولید شده است تاثیری بسیار کمی بر قند خون دارد و باعث کاهش کلسترول بد و تری گلیسرید در افراد دیابتی می شود.

چوپر