تقویت حافظه
چوپر

ابتدا تحقیقی پنج ساله را مورد بررسی قرار می ‌دهیم که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ توسط دانشکده‌ پزشکی دانشگاه بابیلون در عراق انجام شد و به بررسی تأثیر عسل در جلوگیری از تنزل شناختی و زوال عقل پرداخت. ۲۸۹۳ نفر از شرکت ‌کنندگان در این آزمایش که بالای ۶۵ سال سن داشتند، به طور تصادفی انتخاب شدند و مورد بررسی قرار گرفتند، ۲۲۹۰ نفر از این افراد سالم و ۶۰۳ نفر مبتلا به زوال عقل خفیف بودند. در این تحقیق تقریباً نیمی از افراد به طور روزانه عسل و نیمی دیگر عسل ‌نما دریافت می ‌کردند. یافته ‌هایی که در سال ۲۰۰۸ به دست آمد شگفت ‌انگیز بود.
مجموعاً ۴۸۹ نفر از این افراد به زوال عقل مبتلا شدند و از این میان ۳۹۴ نفرشان از گروهی بودند که عسل ‌نما دریافت می ‌کردند و فقط ۹۵ نفرشان از گروهی بودند که عسل دریافت می‌ کردند. این تفاوت مبتلایان در این دو گروه از نظر آماری چشم ‌گیر بود. محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که به صورت روزانه عسل مصرف می ‌کنند به میزان کمتری در معرض ابتلا به زوال عقل هستند. به باور آن‌ ها عسل دارای آنتی ‌اکسیدان‌ های طبیعی و خواص درمانی است که می ‌تواند از تنزل عملکردهای شناختی و زوال عقل جلوگیری کند و سیستم کولینرژیک مغز و گردش خون آن را بهبود ببخشد. همچنین تحقیقات دیگری نشان داده ‌اند خواص پلی ‌فنول عسل می ‌تواند با استرس اکسایشی مقابله کند، سیستم دفاعی آنتی ‌اکسیدانی سلول ‌هایمان را بازیابی کند و در نتیجه به بهبود مشکلات حافظه کمک کند. برای مثال تحقیقی از آرژانتین در رابطه با ترکیبات شیمیایی عسل نشان داد که عسل به ساخت و توسعه‌ سیستم عصبی مرکزی کودکان کمک می ‌کند و می ‌تواند باعث کاهش استرس، تقویت حافظه، یادگیری و عملکرد ذهنی ‌شان در آینده شود.

تقویت حافظه با مصرف عسل

۱) دو قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان شیر یا آب جوشیده ولرم حل کنید و پس از صبحانه بنوشید.
۲) ۵۰ گرم زنجبیل را بکوبید و هر روز در دو نوبت، یک قاشق چایخوری از آن را با یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط کنید و بخورید.
۳) ۱۰ گرم کندر را بکوبید و هر روز پس از صبحانه نیم قاشق چایخوری از آن را با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید و بخورید.
۴) برای تقویت حافظه و برطرف نمودن فراموشی ۵۰ گرم سیاه دانه و ۵۰ گرم خردل را ساییده و در ۵۰۰ گرم عسل مخلوط نموده، روزی ۲ قاشق مرباخوری میل شود.

چوپر