آبلیمو و عسل
چوپر

استفاده از یک رژیم مصرف عسل و آبلیمو می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. چاقی نوعی وضعیت فیزیکی بدن است که در آن، رسوب بیش از حد چربی درون بافت‌ها انجام می‌گیرد و باعث فشار آمدن به قلب، کلیه‌ها، کبد و مفاصلی مانند مفصل ران، زانو و مچ پا می‌شود. بنابراین افراد دارای اضافه وزن مستعد بیماری‌های مختلفی مانند دیابت، فشار خون بالا، آرتروز و اختلالات کبد و کیسه صفرا هستند.
عسل یک داروی طبیعی خانگی بسیار عالی برای چاقی و کاهش مقادیر کلسترول است. این ماده چربی رسوب شده اضافی درون بدن را برمی‌انگیزد و بدین ترتیب استفاده از آن به عنوان منبع انرژی برای عملکردهای عادی بدن و درنتیجه تصفیه خون را میسر می‌سازد. مصرف ترکیب عسل و آبلیمو به تنهایی، به عنوان یک غذای قلیایی، در درمان چاقی بدون کاهش انرژی و اشتها مفید است.
بیماری‌های قلبی همواره افرادی را در سراسر دنیا به سوی مرگ می‌کشاند و تهدیدی بزرگ برای سلامتی انسان محسوب می‌شود. ولی آبلیمو و عسل می‌تواند درصد ریسک ابتلا به این بیماری‌های خطرناک را کاهش دهد. آبلیمو و عسل هر دو سرشار از پتاسیم هستند. مشاهده‌ شده پتاسیم، فشارخون را که از عوامل مهم حملات قلبی است، کم می‌کند. همچنین خواص آنتی‌اکسیدان‌ و ضدالتهاب‌ این نوشیدنی، از قلب در برابر التهاب‌های عضلانی و سایر فشارها محافظت می‌کند.