افزایش سطح ایمنی بدن
چوپر

انسان از دوران کهن از عسل به عنوان یک ماده غذایی و دارویی بهره می برده است. عسل حاوی انواع قند، فیبر، آب، پروتئین، چربی و کالری بوده که هر یک از این عناصر به اندازه کافی برای بدن ضروری می باشند.
عسل از خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی برخوردار بوده که می تواند در درمان بیماری هایی مانند سرماخوردگی موثر باشد. عسل باعث می شود سیستم ایمنی تقویت شده و بدن را در برابر عوامل بیماری زا مقاوم سازد. شربت عسل ترکیبی است که می توانید آن را با آب ولرم و یا چای و مقدار کمی لیمو ترش تهیه کنید.
این ترکیب یک نوشیدنی انرژی زا بوده و سبب افزایش و بهبود عملکرد جسمانی و روحی بدن خواهد شد. اگر سیستم ایمنی بدن کاهش پیدا کند بدن در برابر بیماری های تنفسی و انواع بیماری های عفونی و بیماری های واگیردار حساس خواهد شد. برای جلوگیری از این امر می توانید از عسل و یا شربت عسل البته به میزان لازم استفاده نمایید.
عسل مانند یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند و با خاصیت آنتی اکسیدانی خود و حذف رادیکال های آزاد، سبب بهبود عملکرد فعالیت سلولی می شود. چنانچه قصد افزایش قدرت دفاعی بدن خود را دارید می توانید به میزان لازم از این ماده مغذی و دارویی استفاده نمایید.