اگزما
چوپر

عسل به عنوان درمان زخم به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته و شناخته شده که حاوی خواص ضد باکتری است. براساس یک مطالعه سال ۲۰۰۳ منتشر شده در “مکمل های درمانی پزشکی”، برای مبتلایان به اگزما یک پماد عسل ساخته شده از ترکیبی از عسل، موم زنبور عسل و روغن زیتون می تواند نشانه های خارش بیماری را از بین ببرد. در این مطالعه، ۸۰ درصد از مصرف کنندگان عصاره عسل که به هیچ وجه درمان قبلی تاثیری بر بیماری آنها نداشت، علائم اگزما را بهبود بخشیدند. این مخلوط از مقادیر مساوی از عسل، روغن مایع و روغن زیتون ساخته شده است.

روش درمان اگزما با عسل طبیعی درمان اگزما با عسل

درمان ‌های طبیعی برای اگزما شامل موارد زیر است:
۱- درمان اگزما با عسل و دارچین عسل و دارچین پودر شده را به نسبت مساوی به ناحیه‌ درگیر بمالید.
۲- درمان اگزما با عسل و آب لیمو نصف آب یک لیمو را با یک قاشق عسل در لیوانی با آب ولرم حل کنید. صبح که از خواب بیدار می ‌شوید و قبل از هر چیز دیگری آن را بنوشید تا علائم اگزما کاهش پیدا کنند.
۳- درمان اگزما با عسل و سرکه سیب یک یا دو قاشق غذاخوری از سرکه‌ سیب را با یک قاشق غذاخوری عسل سه بار در روز در لیوانی از آب حل کنید و با وعده‌ های روزانه بخورید.
۴- درمان اگزما با عسل طبیعی دانشمندان کشف کرده ‌اند عسل طبیعی خواص درمانی شگفت ‌انگیزی دارد. نه تنها در موارد اگزمای شدید، پوست را ترمیم می‌ کند و خشکی ‌ها را از بین می ‌برد بلکه باعث رشد دوباره‌ پوست می ‌شود. همچنین عسل طبیعی خواص آنتی ‌باکتریال قدرتمندی دارد که کمک می‌ کند از عفونت اجتناب کنید. یک قاشق چای‌ خوری عسل را دو الی سه بار در روز صرف کنید. برای پوست ‌هایی که عفونت کرده ‌اند، دو بار در روز عسل طبیعی را به محل عفونت بمالید.
نکته : این درمان ‌های خانگی معمولاً در طی چند روز اول تأثیری ندارند اما در طولانی‌مدت و بعد از چند هفته و با توجه به بدن شخص، اثرات خود را نشان می ‌دهند.

چوپر