آرامش اعصاب
چوپر

طبق گزارشات مواد تشکیل دهنده عسل شامل اثرات آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی، ضد التهابی، ضد تکثیر، ضد سرطان و ضد متاستاز هستند. بسیاری از شواهد استفاده از عسل در کنترل و درمان زخم ها، دیابت، سرطان، آسم و همچنین بیماری های قلبی عروقی، عصبی و گوارشی را نشان می دهد. عسل با خواص فیتو شیمیایی، ضد التهابی، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی در درمان بیماری نقش بالقوه دارد.
فلاونوئیدها و پلی فنول ها که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند ، دو مولکول اصلی فعال زیستی هستند که در عسل وجود دارد. طبق تحقیقات علمی مدرن ، عسل دارای اثرات محافظتی برای درمان بیماری های مختلفی از جمله دیابت، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارش ، قلب و عروق و سیستم عصبی است، حتی در درمان سرطان نیز مفید است زیرا انواع مختلفی از آنتی اکسیدان در عسل موجود است در نتیجه، عسل را می توان به عنوان یک ماده درمانی طبیعی برای اهداف مختلف دارویی در نظر گرفت. شواهد کافی مبنی بر استفاده از عسل در بیماری وجود دارد. بر اساس این حقایق ، استفاده از عسل بسیار توصیه می شود.

عسل و بیماری های عصبی

مصرف عسل و بیماری های عصبی

این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما یک واقعیت است. عسل به آرامش اعصاب و رفع خستگی کمک می کند. گلوکز موجود در عسل برای کار سلول های عصبی ضروری است. این ماده به سرعت در خون جذب می شود، که باعث آرامش و کاهش اختلالات روانشناختی می شود عسل وقتی با یک داروی طبیعی دیگر با خاصیت ضد عفونی کننده و بهبودی قوی مانند سیر ترکیب شود، قدرت عسل ده برابر افزایش می یابد.
عسل که با سیر تزریق می شود سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و از سلامتی خوبی برخوردار است. مطالعات متعددی در عسل نشان می دهد که ضد اضطراب، ضد افسردگی، ضد تشنج، و اثرات ضد درد و محافظت از سیستم عصبی مرکزی دارد. عسل خام و پلی فنل عسل، التهاب عصبی ناشی از میکروگلیا را که از طریق نوروتوکسین های ایمنی زا یا آسیب ایسکمی ایجاد می شود، به طور قابل توجهی کاهش می دهد. پلی فنل های عسل با التهاب عصبی در هیپوکامپ، یک ساختار مغزی که در حافظه نقش دارد، مقابله می کنند.

چوپر