چطور عسل طبیعی به درمان معده درد کمک می‌کند؟
چوپر

بر اساس تحقیقات پزشکی، اسید فرمیک و به‌طور کل اسیدهای آلی موجود در عسل طبیعی بر روی باکتری‌های دستگاه گوارش اثر می‌گذارند و از تخمیر یا نفخ جلوگیری می‌کنند و از این طریق باعث درمان بیماری‌های دستگاه گوارش می‌شوند. متخصصان تغذیه اهمیت فراوانی به آنزیم‌های عسل به‌ویژه دیاستاز و آنزیم آمیلاز می‌دهند و اعتقاددارند که این آنزیم‌ها تأثیر خوبی بر روی هضم غذا دارند. یکی دیگر از خاصیت عسل، ضدالتهابی بودن آن است. از مهم‌ترین عوامل اکثر بیماری‌ها خصوصاً بیماری‌هایی همچون سرطان التهاب است و زمانی که بدن التهاب دارد نمی‌تواند در برابر بیماری‌ها مقاومت کند و درنهایت تسلیم بیماری می‌شود. خاصیت ضدالتهابی عسل باعث می‌شود زمانی که معده التهاب پیدا می‌کند به‌نوعی التیام یابد و آرام شود. عسل تسکین‌دهنده است و باعث آرام شدن معده می‌شود و هرگونه التهاب را از بین می‌برد. به همین دلیل عسل طبیعی برای درمان و کاهش درد معده بسیار مفید است

درمان سوء‌ هاضمه با عسل طبیعی

چه کارهایی باعث شده است سوءهاضمه بگیرید

سوء‌ هاضمه یکی دیگر از بیماری های درد معده است که باعث ناراحتی‌های بسیاری از جمله نفخ، اسیدیته، یبوست، احساس سوزش در قسمت فوقانی شکم یا سوزش قلب شود. در نظر داشته باشید سوء هاضمه در طولانی مدت امکان دارد منجر به زخم معده شود.
خوردن غذاهای چرب، سرخ شده و مضر، عادات ناسالم از جمله کشیدن سیگار، ریفلاکس اسید معده ، عفونت باکتریایی ناشی از هلیکو باکتری پیلوری می‌تواند باعث سوء هاضمه شود.
روش درمان:
پودر دارچین و عسل طبیعی را با هم ترکیب کنید و قبل از خوردن غذا مصرف کنید ،این ترکیب باعث کم شدن اسید معده می شود. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به طور منظم و روزانه از عسل استفاده می کنند نسبت به دیگر افراد سالم تر هستند و دستگاه گوارش آنها هیچ مشکلی ندارد.

چوپر