درمان آنفولانزا
چوپر

عسل می‌تواند در کاهش علائم سرفه‌های حاد ناشی از عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی که بر اثر سرماخوردگی اتفاق می‌افتد، موثر باشد. در برخی از تحقیقات نیز گفته شده است که مصرف عسل می‌تواند یک تا دو روز مدت سرماخوردگی را کاهش دهد. این درحالی است که آنتی بیوتیک‌ها در درمان عفونت‌های ویروسی که زاینده‌ی سرفه‌های حاد هستند بی اثرند. استفاده بی رویه و خودسر از آنتی بیوتیک‌ها باعث می‌شود تا بدن کم کم به این دارو‌ها مقاوم شوند و در مواقعی که بدن واقعا به آنها نیاز دارد پاسخگو نباشد. پس بهتر است برای تسکین سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی به خصوص هنگام شب به جای آنتی بیوتیک‌ها از عسل خام استفاده کنید.
برای اینکار می‌توانید یک قاشق عسل را قبل از خواب به صورت مستقیم میل کنید (هر چند این روش زیاد محبوب نیست مخصوصا برای کودکان) و یا اینکه آن را به صورت یک نوشیدنی خوشمزه با آبلیمو میل کنید.
همانطور که برای سرماخوردگی نیز ذکر شد. عسل خام و طبیعی می‌تواند در بهبود و درمان سرفه‌های ناشی از ویروس‌های آنفولانزا و همچنین درد‌های گلو موثر باشد. عسل به خصوص به کودکان بالای یکسال که مبتلا به آنفولانزا شده‌اند کمک می‌کند تا با کاهش درد گلو و همچنین سرفه‌های شبانه خواب راحت‌تری داشته باشند.

عسل طبیعی برای درمان آنفولانزا
چوپر