درمان کم خونی با عسل
چوپر

عسل منبع قدرتمندی از آهن، مس و منگنز است. وقتی این عناصر با هم ترکیب می شوند، به سنتز هموگلوبین کمک می کنند، بنابراین عسل سلاحی قدرتمند در برابر کم خونی است. می توانید عسل را با برش های سیب یا موز بخورید تا هنگام درمان کم خونی، آهن و انرژی کافی را دریافت کنید

درمان های خانگی کم خونی به کمک عسل

۱. موز و عسل:
موز برای درمان کم خونی مفید است مخصوصا این که با عسل ترکیب شود؛ زیرا علاوه بر جذب آهن باعث جذب اسید فولیک و B۱۲ می شود که همه در درمان کم خونی بسیار مفید هستند. عسل منبع قدرتمند آهن، مس و منگنز است. با ترکیب این عناصر، آن ها در سنتز هموگلوبین کمک می کنند. بنابراین عسل یک سلاح قدرتمند در برابر کم خونی است. هنگام درمان کم خونی می توانید عسل را با برش سیب یا موز بخورید تا سبب جذب آهن شود و انرژی از دست رفته را به بدن شما بازگرداند. هم عسل و هم موز مواد مغذی ضروری بدن را برای تولید سلول های قرمز خون و بهبود سطح هموگلوبین تولید می کنند. عناصر:
• ۱ موز متوسط
• یک قاشق چای خوری عسل
طرز تهیه:
موز را بشویید و پوست بگیرید، سپس آن را ورقه ورقه کنید. مواد را در یک کاسه متوسط مخلوط کنید. یک قاشق چای خوری عسل روی آن قرار دهید.
۲. عسل و جعفری:
مقداری جعفری را در یک فنجان آب بریزید و آن را روی آتش بگذارید تا جعفری جوش بیاید. جوشانده جعفری صاف شده و یک قاشق چای خوری عسل را باهم ترکیب کنید. نوشیدنی را ۲ تا ۳ بار در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید و جعفری به بدن کمک می کند تا آهن را به سرعت جذب کند، در نتیجه نسبت هموگلوبین خون افزایش یافته و کم خونی را درمان می کند.
۳. عسل و کنجد:
کنجد یکی از مهم ترین مواد غذایی است که در معالجه سریع کم خونی مفید می باشد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق چای خوری دانه کنجد را در آب قرار دهید و بگذارید ۳ ساعت خیس بخورد. مخلوط را خوب خرد کنید تا خمیر به دست بیاید، سپس عسل به آن اضافه کنید. دو قاشق غذاخوری از مخلوط را دو بار در روز مصرف کنید یا می توانید این مخلوط را به یک فنجان شیر اضافه کرده و روزانه قبل از خواب مصرف کنید.

چوپر