با روش‌های دم کردن چای و دمنوش آشنا شوید

چوپر

چای سال‌هاست که به عنوان یک نوشیدنی گرم و آرامش‌بخش در کنار ما قرار گرفته و به یک نوشیدنی ثابت در زندگی روزانه ما تبدیل شده است. این نوشیدنی علاوه بر طعم و عطر دلپذیری که دارد، می‌تواند به ما در کاهش استرس، اضطراب و رفع خستگی کمک کند. با این ‌حال برای نوشیدن یک چای خوش‌طعم و سرشار از خاصیت، باید آن را به بهترین شیوه ممکن دم کنیم. در ادامه همراه باشید تا بهترین روشهای دم کردن چای را بشناسیم.
دمنوشهای گیاهی به عنوان یک نوشیدنی آرام بخش قرن‌هاست که از دمنوش‌های گیاهی به عنوان یک نوشیدنی آرام‌بخش برای بهبود کیفیت خواب استفاده می‌شود. یک خواب راحت برای سلامتی ما ضروری است. متاسفانه ۳۰ درصد از مردم از بی‌خوابی رنج می‌برند. وقتی زمان استراحت برسد، بهترین انتخاب برای نوشیدن، چای گیاهی خواهد بود.

نوشیدن دمنوش‌های گیاهی می‌تواند پیام‌رسان‌های عصبی ویژه‌ای را در مغز افزایش دهد. این پیام‌رسان‌های عصبی در شروع خواب تاثیرگذار هستند. دمنوش‌های گیاهی می‌تواند به شما کمک کند که سریع‌تر بخوابید و در طول شب کمتر از خواب بیدار شوید. به‌طور کلی نوشیدن دمنوش‌های گیاهی ، کیفیت خواب و در نتیجه آرامش شما را افزایش می‌دهد.
افراد بسیاری با استرس و اضطراب دست‌وپنجه نرم می‌کنند که این استرس‌ها می‌تواند باعث بیماری‌های بسیاری در افراد شود. یکی از امن‌ترین و طبیعی‌ترین روش‌های درمان و مقابله با استرس، نوشیدن دمنوش‌های گیاهی است. همچنین تحقیقات جدیدی هم نشان می‌دهد که انواع دمنوش‌های‌ گیاهی می‌تواند روی بهبود کیفیت خواب ما تاثیر بگذارد. هر چقدر خواب باکیفیت‌تری داشته باشیم، آرامش بیشتری را تجربه می‌کنیم. برای مثال سال‌هاست که از دمنوش بابونه به عنوان یک داروی طبیعی برای کاهش اضطراب و درمان بی‌خوابی استفاده می‌شود. دمنوش بابونه مانند یک آرام‌بخش خفیف عمل می‌کند. بسیاری از دمنوش‌های گیاهی مانند بابونه، نعناع و اسطوخودوس به عنوان داروی‌های گیاهی آرام‌بخش برای کاهش بی‌خوابی استفاده می‌شوند.
با این‌ حال اکثر تحقیقات روی عصاره‌ها و مکمل‌های انواع چای انجام شده که بسیار غلیظ‌تر از خود چای است، به همین دلیل دم کردن و نوشیدن چای می‌تواند اثر کمتری روی افراد داشته باشد. با این‌ حال نوشیدن یک فنجان چای سیاه یا دمنوش گیاهی نه تنها می‌تواند شما را گرم کند و احساس آرامش به شما ببخشد، بلکه می‌تواند روی کیفیت خواب شما هم هر چند کم تاثیر بگذارد.

چوپر

چوپر

بهترین روش‌های دم‌کردن انواع چای و دمنوش

روش‌های دم‌کردن چای می‌تواند روی عطر و طعم آن اثر گذاشته و خواص آن را حفظ کند. به همین دلیل باید بدانیم که هر نوع چای را باید به روش خاص خود دم کنیم تا خواص و مزایای آن از بین نرود و یک چای خوش طعم و خوش عطر را آماده کنیم. دم کردن صحیح چای می‌تواند علاوه بر حفظ خواص آن، طعم و عطر بی‌نظیری هم ایجاد کند. بااین‌حال روش دم کردن چای می‌تواند کاملا سلیقه‌ای هم باشد. شما می‌توانید مطابق با ذائقه خود، چای را دم کنید.

نکاتی برای روش‌های دم‌کردن انواع چای و دمنوش

۱. برای آنکه چای قوی‌تری داشته باشید، آن را بیشتر از حد دم نکنید. دم‌کردن طولانی چای باعث تلخ شدن آن می‌شود. برای داشتن یک چای قوی، مقدار چای را بیشتر کنید. درمورد دمنوشها، بسته به ذائقه خود می توانید مدت زمان دم کشیدن را افزایش دهید.
۲. به عنوان یک قانون گفته می‌شود برای هر فنجان چای، ۲ گرم (یک قاشق چای‌خوری) چای استفاده کنید. برای دمنوش‌های گیاهی مانند بابونه و نعناع و چای سبز که برگ درشت‌تری دارند، از دو قاشق چای‌خوری چای استفاده کنید.
۳. هر چای کیسه‌ای برای یک فنجان آماده شده است، با این‌ حال اگر چای قوی‌تری می‌خواهید از دو چای کیسه‌ای استفاده کنید.
۴. آب معدنی برای دم کردن مناسب است، اما برای یک فنجان چای خوب لازم نیست. برای جوشاندن آب، از آب گرم شیر استفاده نکنید. اجازه دهید تا مقداری آب از شیر خارج شده و پس از سرد شدن از آن آب استفاده کنید. آب سرد پر از اکسیژن است و برای آزاد کردن عطر و طعم چای مناسب‌تر است.
۵. اجازه ندهید که آب به نقطه جوش کامل برسد، چرا که اکسیژن بیشتری آزاد کرده و باعث بی‌مزه شدن چای شما می‌شود.
۶. چای را مستقیما داخل آب اضافه نکنید، بلکه از نگهدارنده چای در آب استفاده کنید.
۷. شکر و شیرین کننده خود را وقتی چای داغ است به آن اضافه کنید.

چوپر