روش تهیه ترخینه

چوپر

شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که ترخینه چیست؟
و حتی بعضی از کاربران به‌دنبال گیاه ترخینه هستند!! اگر با عصاره های فشرده مرغ و گوشت و سبزیجات، یا سوپ های آماده آشنا هستید؛ دقیقا ترخینه هم نمونه مشابه و باستانی این موراد ذکر شده بشمار می‌رود. ترخینه در هرکدام از مناطق استان کرمانشاه و کردستان به شیوه‌ی محلی ‌آن منطقه تولید و به دست ‌آورده میشود. اصولا ترخینه یکی از فراورده های گندمی و لبنیات بشمار می‌رود ، که از تلفیق بلغور گندم همراه با «دوغ ترش پرورده شده» تهیه و سپس زیر نور خورشید خشک میگردد. اما در هر کدام از ‌آبادی ها یا شهر های این استان شیوه ساختن این محصول در جزئیات و نحوه به عمل ‌آرودن ‌آن منحصر ‌و خاص آن منطقه است. تا جایی که برای مثال در ‌آبادی ” مامنان ” از روستاهای تابع شهرستان روانسر از پونه کوهی در مراحل خشک کردن ‌ترخینه استفاده میشود .
و چند کیلومتر ‌آن طرف‌تر در روستایی دیگر به اسم تم‌تم از گیاه بومادران (در کوردی بوژانه ) بهره میبرند. و حتی اگر دقت کرده باشید شیوه گلوله کردن ترخینه نیز در مناطق متفاوت مختلف می‌باشد به نحوی که بعضا ‌آن را حلقه ای‌، گلوله ای و یا پهن بصورت کتلت تولید میکنند.

از خواص ترخینه میتوان به این مورد اشاره نمود که حاوی انواع ویتامین های A – B – C – E – D و K و گروه ویتامین های B شامل : B۱۲ – B۶ – B۳ – B۲ و B۱ بوده همچنین حاوی اسید چرب امگا۳ ، کربوهیدرات ، کلسیم ، منزیم ، پروتوئین ، فسفر ، سدیم ، پتاسیم ، زینک ، ‌آهن ، مس ، هورمون سوروتونین ، لوتیئین ، زاگزانتین و پلی فنول میباشد. جای تعجب نیست که با دارا بودن مقادیر زیادی کلسیم ، ویتامین D و همچنین فسفر و منیزیم ، همچنین این ‌آش خوش طعم دارای خواص ضد پوکی استخوان بوده و دندان ها را نیز استحکام بیشتری می‌بخشد.
همانطور که در بالاتر اشاره کردیم ترخینه درای ویتامین ب۱۲ است که از این بابت خون ساز بوده و سرشار از ‌آهن میباشد. ترخینه از انواع بیماری های کم خونی شما را مصون نگه داشته و در درمان ‌انواع متعددی از آنمی‌ها میتواند بسیار کمک کننده باشد. در ادامه بررسی خواص ترخینه ما میدانیم که آش ترخینه حاوی ویتامین A است که تاثیر فراوانی در تقویت بینایی میتواند ایفا کند.

چوپر

چوپر

خواص ترخینه در طب سنتی

جهت پژوهش در مورد خواص ‌آش خواص آش ترخینه با اساتید بساری از طب سنتی و طب نوین به گفتوگو نشسته ایم ، و عموما تایید کننده خواص ضد سرماخوردگی و ‌آنتی باکتریال ‌آن بوده اند.
آش ترخینه طبع گرمی دارد. جدای از ماهیت کلی ترخینه، در مراحل تولید و طبخ آن نیز از گیاه های نعناع، پونه، آویشن، فلفل سیاه و… استفاده میشود که همگی دارای طبعی گرم هستند.
از نظر طب سنتی ترخینه با گرم نگه داشتن محیط با ویروس مقابله میکند و میتواند در روند بهبود انواع سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کننده باشد.