درمان فیبروم با عسل و گیاهان دارویی
چوپر

درمان عفونت های زنانه با عسل معمولاً نتایج خوبی به همراه دارد و بسیار مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته است. برخی از گیاهان نیز می‌توانند هورمون‌های شما را تنظیم کنند و به درمان فیبروم کمک کنند.
برای مثال، تره فرنگی، شبدر قرمز، و یا گزنه، قرن‌هاست برای کمک به باروری زنان و درمان مشکلاتی نظیر فیبروم، کیست تخمدان و غیره استفاده شده است. اما یکی از مؤثرترین روش‌های طب طبیعی و خانگی ،درمان فیبروم با عسل و تره فرنگی می‌باشد. ترکیب این دو ماده بسیار سالم و قدرتمند یعنی عسل و تره فرنگی تأثیرات فراوانی در درمان فیبروم دارد.
طرز تهیه معجون درمان فیبروم ( میوم رحمی ) با عسل و تره فرنگی :
برای تهیه آن از موارد زیر استفاده کنید:
• ۳۰۰ گرم تره فرنگی
• ۵۰۰ گرم عسل تعدادی تره فرنگی را خرد کنید و داخل عسل بریزید؛ سپس دو ماده را کاملاً با هم مخلوط کنید. اجازه دهید ۳-۲ روز قبل از مصرف باقی بماند.
طریقه مصرف معجون درمان فیبروم با عسل :
• مخلوط عسل و تره فرنگی باید هر روز مصرف شود. ترجیحاً، شما می‌توانید ۱ قاشق غذاخوری از آن را صبح با معده خالی بخورید.
• اگر شما علائم ناخوشایند فیبروم مانند درد لگن، نازایی و آکنه را تجربه می‌کنید، می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری از آن را در روز بخورید: قبل از صبحانه و قبل از ناهار.
درمان فیبروم با چغندر و عسل.
برای درمان فیبروم با چغندر و عسل مواد زیر لازم است :
• ۱ لیوان آب چغندر
• ۲ قاشق عسل روش آماده سازی:
چغندر را در آبمیوه گیری انداخته و آب آن را بگیرید یا اینکه آب چغندر را از مغازه تهیه کنید. عسل و چغندر را با یکدیگر مخلوط کنید.
طریقه مصرف:
۳ بار در روز به اندازه یک لیوان شلغم و عسل میل کنید. درمان فیبروم با زاج سفید و عسل برای درمان فیبروم در طب سنتی گفته شده است که می‌توان به اندازه یک نخود از زاج سفید را در آب جوش حل کرده و با ۳CC ( سه سی سی ) عسل مخلوط کرده و قبل از خواب سه بار در رحم گذاشته یا تزریق کنید و بعد از آن کیست دفع خواهد شد. البته هیچ پایه علمی برای این روش وجود ندارد و جواب دادن آن تضمینی نیست.
درمان فیبروم با عسل و سیاه دانه .
مواد لازم
• عسل ۳ قاشق غذاخوری
• سیاه دانه ۱ قاشق غذاخوری طرز تهیه سیاه دانه را کمی بکوبید و با عسل مخلوط کنید. طرز مصرف دوبار در روز ( صبح و شب) دو قاشق از مخلوط آماده شده را مصرف کنید.

نتیجه گیری

فیبروم رحم یکی از مشکلات شایع زنان است. فیبروم می‌تواند در اندازه‌ها و روش‌های متفاوتی وجود داشته باشد که با توجه به شرایط آن درمان نیز متفاوت است. قطعی‌ترین راه درمان فیبروم رحم جراحی است، اما اگر شما تمایلی به انجام عمل جراحی ندارید، می‌توانید روش‌هایی که در بالا ذکر شدند را امتحان نمایید.

چوپر