چند خاصیت شگفت انگیز عسل برای اعصاب
چوپر

تقویت حافظه.
دانشمندان آمریکایی در دو گروه آزمایشی از افراد مسن و استفاده از نوشابه هایی که با گلوکز و ساخارین شیرین شده بودند نشان دادند که تست زنی و به خاطر سپاری کسانی که از نوشابه های شیرین شده با گلوکز استفاده کرده اند بیش تر و بهتر بوده است. ویتامین D موجود در عسل، اعمال بین کلسیم و فسفر را تنظیم می کند. در نتیجه اعضا کار خود را خوب انجام می دهند. از نظر علمی صمغ موجود در عسل خام از سفت شدن دیواره عروق جلوگیری کرده در نتیجه مواد غذایی بهتر به مغز و اعصاب می رسد و مطالب بهتر در حافظه می ماند ترکیب ژل رویال و عسل بینوس برای تقویت حافظه بسیار موثر است. مصرف آن برای کودکان بالای یک سال می تواند به صورت کرم روی نان در صبحانه باشد و این گونه مصرف عسل بینوس، کودک را برای مصرف ترغیب می نماید و کودکان با مصرف عسل بینوس در روزهای اولیه به اشتها افتاده و از حافظة بهتری برخوردار خواهند شد. ترکیب ژل رویال و عسل بینوس برای کهنسالان هم تاثیرات فوق العاده ای دارد. بلافاصله بعد از استفاده از ترکیب ژل رویال و عسل بینوس سلول های مرده مغز احیا می شود و سلول های معیوب جای خود را به سلول های سالم می دهد تا بدن به مرور احساس نشاط و شادابی کند. در نتیجه ترکیب ژل رویال و عسل بینوس شروع به سلول سازی در مغز می کند و موجب تقویت حافظه در افراد کهنسال می شود.
 رفع افسردگی.
افسردگی نیز ناشی از ضعف عمومی بدن است که عسل در درمان بیماری‌های سیستم عصبی موثر می باشد و افرادی که به مدت یک هفته از عسل بینوس استفاده کردند عصبی نشده و فعال‌تر به زندگی خوشبین تر شده اند به طوری که این اشخاص علاقه زیادی به کار پیدا کرده و حالت افسردگی آنها از بین رفته است.
 افزایش طول عمر.
دانشمندان امریکایی در پژوهشی به این نتیجه رسیدند که زنبورداران به دلیل مصرف عسل صاف نشده که معمولاً دارای ته نشینی از گرده گل عسل می باشد، طول عمر زیادی دارند. به این دلیل که گرده سوخت و ساز را آسان نموده و تاثیر درمانی رضایت بخشی در بدن دارد. به طور مثال افرادی که در منطقه قفقاز بالای ۱۲۵ سال عمر دارند معمولاً زنبوردارانی هستند که از عسل در رژیم غذایی خود استفاده کرده‌اند.

درمان عسلی آلزایمر.
محققان انگلیسی دریافته اند که ترکیب موجود در عسل، روند پیشرفت بیماری آلزایمر و پارکینسون را کند می کند. این ترکیب به نام «پونی کالاجین » که نوعی پلی فنول است، علاوه بر کاهش علایم آلزایمر، التهاب آرتریت روماتوئید و بیماری پارکینسون را نیز کاهش می دهد.
محققان پس از ۲ سال تحقیق روی این ترکیب می گویند اگر چه آلزایمر درمان ندارد اما «پونی کالاجین » می تواند با جلوگیری از التهاب سلول های مغز، مانع از کند شدن رشد آن ها شود. این التهاب منجر به از بین رفتن سلول های مغز بیشتری می شود و به طور تدریحی علائم آلزایمر را بدتر می کند. مصرف منظم عسل بینوس در پیشگیری از التهاب بسیار موثر است. در نتیجه مانع از رشد آلزایمر در انسان می شود. اگر در اطرافیانتان افراد کهنسال دارید و همیشه از این موضوع ترس دارید که دچار آلزایمر شوند حتما عسل بینوس را به آن ها توصیه کنید که یک درمان بسیار موثر برای کهنسالان است.
کنترل عصبانیت.
همه ما عصبانیت را احساس کرده ایم و می دانیم که چیست. عصبانیت عموما" رفتار کاملا" طبیعی انسان ها است. اما زمانی که عصبانیت خارج از کنترل و ویرانگر باشد، می تواند مشکلاتی درکار، ارتباطات اجتماعی و حتی در کل کیفیت زندگی به وجود آورد. ممکن است کار به جایی برسد که شما احساس کنید اسیر هیجان قدرتمندی هستید که نمی توانید از آن اجتناب کنید. اما استفاده از عسل بینوس این ماده شگفت انگیز موجب می شود که به شما احساس آرامش دست دهد. در حقیقت عسل بینوس فعالیت های عصبی را کنترل می کند و خستگی ناشی از کار بیش از حد را از بین می برد. این ماده خیلی سریع جذب خون می شود و در نتیجه می تواند در سریع ترین زمان به رفع اختلالات روانی و کنترل عصبانیت شما منجر شود.
 رفع کم خوابی.
مشکلات کم خوابی غالبا با شرایط زندگی که شما در آن زندگی می کنید یا به چیزی که فکر می کنید و اتفاقاتی که تجربه کرده اید در ارتباط است. تجارب دردناک و قوی گذشته می توانند هر شب به شکل کابوس دوباره برگردند. مشکلات دیگر زندگی نیز می تواند تاثیر گذار بر روی خواب باشند و خواب بد باعث می گردد که انجام بسیاری از کارها در طول روز سنگین و دشوار احساس شود. عسل بینوس به شما یک خواب راحت هدیه می دهد. برای اینکه خواب راحتی داشته باشید هر شب یک ساعت قبل از خواب یک لیوان شیر داغ را با یک قاشق غذاخوری عسل بینوس شیرین کنید. به مرور می بینید که چه خواب راحت و خوشی خواهید داشت. ________________________________________

چوپر